Fredagar på Gården

Varann fredag ojämna veckor kl 20.00-24.00 är fritidsgården öppen för att hänga tillsammans, spela, idrotta, pyssla och prata. Vi håller öppet för ungdomar mellan årskurs 6 och 9. Caféet är öppet under hela kvällen.
Höstterminen 2018 börjar denna verksamhet fredagen den 14:e september.

Övriga fredagar jämna veckor samlas den grupp vi kallar K.Ung på Adolfsbergsgården. Det är en kväll för de som går i årskurs 2 och upp till årskurs 7. De yngre har sin egen del i kvällen och de äldre sin del. Vi har café, intressegrupper med olika innehåll som film, bakning, spel m.m. Vi har också en särskild samlingar med andakt om Jesus och hur vi kan lära oss att tro på och följa honom.
Höstterminen 2018 börjar denna verksamhet fredagen den 24:e september.

I caféet säljer vi lättare mellanmål och fika till självkostnadspris.

Kontakt: Christina Santos Ekström